Blog > Komentarze do wpisu

Poseł Marek Sawicki lubi ubój rytualny a nie lubi gejów

Akcja "Nie dla uboju rytualnego w Polsce" nadal trwa (link).

W ramach tej akcji wysłałam maile do wszystkich posłów, wyrażając swój sprzeciw przeciwko legalizacji uboju rytualnego... najchętniej zdelegalizowałabym ubój jako taki, ale nasi rodzimi "kongresmeni" raczej nie wiedzieliby, o czym mówię - chociaż może się mylę... otrzymałam bowiem dwa bardzo miłe maile zwrotne - od Prof. dr hab. Tadeusza Iwińskiego i posłanki Anny Sobeckiej.

Otrzymałam jeszcze jednego maila, od posła Marka Sawickiego. Poseł Sawicki musiał mieć ciężkie dzieciństwo, dostał się na studia wtedy, kiedy liczyły się przede wszystkim punkty za kiepskie pochodzenie... Według wikipedii, poseł Sawicki ma gospodarstwo rolne, kiedyś był nawet wójtem gminy Repki... Potem wdarł się na szczyty, czyli został ministrem rolnictwa w rządzie Tuska, a w 2012 okazało się, że chłopskie pochodzenie nie pomogło i został odwołany ze stanowiska ministra rolnictwa i rozwoju wsi. To taki krótki życiorys posła, jasno pokazujący mój brak sympatii.

 

Czym jest ubój rytualny? Jest to powolne zabijanie zwierzęcia (tak aby nie straciło przytomności do ostatniej chwili życia), które następnie zostanie zjedzone przez tych, którzy przestrzegają rytuałów religijnych - muzułmańskich i żydowskich... Zwierzę cierpi czasami godzinami, kiedy się wykrwawia, i mogę was zapewnić, ze nie leży sobie w wygodnym łóżeczku, ale często żywcem wisi na hakach... smacznego.

 

"Ponad pół miliona krów, byków i cieląt (cielęta cierpią najdłużej) jest okrutnie mordowanych w Polsce (rocznie) na zlecenie i za pieniądze ortodoksyjnych wyznawców poglądu, że jest miłosierny i sprawiedliwy Bóg, który bezwzględnie wymaga od nich, aby makabrycznie torturowali zwierzęta.

(…) Bo nie chodzi przecież o żadną ochronę praw mniejszości wyznaniowych czy etnicznych. Chodzi o wielkie pieniądze. O interes peeselowskiej klienteli. Już ponad 20 polskich rzeźni prowadzi rytualny ubój i eksportuje mięso koszerne dla żydów i mięso halal dla muzułmanów." (cytat z gazety południowej-link)

 

Poseł Sawicki, mimo że na pewno jest bardzo zajęty posłowaniem, nie mógł się oprzeć, by nie odpisać na mojego maila - czyżby wiedział, że prowadzę bloga wegańskiego ;)

 

Ja napisałam w mailu kilka słów od siebie:

Weszliśmy do 21 wieku, a w Polsce jakieś wsteczne zachłanne na pieniądze grupy chcą legalizować ustawy należące do średniowiecza. Proszę o zgodne z etyką, świadomością i wykształceniem postępowanie - czyli odrzucenie wniosku o legalizację uboju  rytualnego - powolnych tortur świadomych istot.

Pan Sawicki odpisał:

Zgodnie z etyka ,świadomością i moralnoscia, zabraniamy uboju rytualnego. legalizujemy aborcji i eutanazji ,wprowadzamy homoseksualne związki partnerskie zezwalajac im na adopcję dzieci - Alleluja i do przodu

 

 

Wstyd mieć takich posłów i ministrów, prawdziwy wstyd...

Dla zrównoważenia nastroju rozczarowania, zacytuję fragment maila od posłanki Anny Sobeckiej:

Jednocześnie pragnę poinformować, że podczas 29 posiedzenia Sejmu, dnia 10.12. 2012 r. wystąpiłam z oświadczeniem w sprawie zakazu uboju rytualnego.

Oto jego treść:

Panie Marszałku,

Wysoka Izbo!

Przed kilkoma dniami dowiedziałam się, że posłowie Polskiego Stronnictwa Ludowego zbierają podpisy pod projektem nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, po to, aby zalegalizować rytualny ubój zwierząt.

Wykonując z woli Narodu Polskiego mandat Posła na Sejm RP stanowczo protestuję przeciw wszelkim działaniom zmierzającym do legalizacji uboju zwierząt bez wcześniejszego ich ogłuszenia, tzw. uboju rytualnego.

Dwa tygodnie temu Trybunał Konstytucyjny orzekł, że rozporządzenie ministra rolnictwa, dopuszczające ubój rytualny, jest niezgodne z ustawą zasadniczą. Albo udajemy, że tu, w Sejmie, bawimy się w demokrację, albo to jest prywatny folwark kilku panów, którzy chcą kosić kasę na eksporcie dziesiątek tysięcy ton mięsa pochodzącego od zarżniętych na żywca zwierząt.

Napawa mnie niewypowiedzianym smutkiem fakt, że wśród nas, posłów jest również kierownik zakładów mięsnych „Mościbrody”, który w swoim przedsiębiorstwie stosuje ten typ uboju, zabronionego z mocy ustawy.

Z tej trybuny oświadczam, że nigdy nie przyłożę ręki do takiego okrucieństwa i od tej pory nie ustanę w protestach przeciw wszelkim próbom legalizacji uboju rytualnego w Polsce!

Poniżej podaję również odnośnik do audiowizualnego formatu mojej wypowiedzi.

http://www.radiomaryja.pl/informacje/profanacja-polskiej-swietosci/

Korzystając z okazji na czas zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, proszę przyjąć moje najserdeczniejsze życzenia, zdrowych, radosnych, pełnych miłości Świąt Wielkanocnych.

Z poważaniem

Anna Sobecka

Poseł na Sejm RP

 

sobota, 30 marca 2013, iveggy

Polecane wpisy

i-phonecasino.co.uk