Blog > Komentarze do wpisu

Na Polu Mokotowskim powstał nowy hotel dla owadów

 

 

Przedruk z wyborcza.pl

Akcję zorganizował Greenpeace w ramach projektu Adoptuj Pszczołę. Uroczystego otwarcia hotelu dokonał Marcin Bosak, aktor filmowy i teatralny. Hotel znajduje się obok pubu Tola.
Jest to pierwszy ze stu hoteli dla owadów zapylających, jakie powstaną w polskich miastach. Zasady przedsięwzięcia są proste: na stronie www.adoptujpszczole.pl można zaadoptować pszczołę. Koszt takiej adopcji to 2 zł. Każde 400 zaadoptowanych pszczół pozwala wybudować jeden hotel. Akcja ruszyła 5 września i potrwa do końca miesiąca. Licznik na stronie wskazuje, ile hoteli można wybudować za zebrane już środki. Otwarcie kolejnych zaplanowano na wiosnę przyszłego roku.

Hotele to specjalne konstrukcje wypełnione naturalnymi materiałami, takimi jak drewno, słoma, glina, patyki, cegły oraz bambusowe tyczki. W przeciwieństwie do tradycyjnego ula mogą w nim mieszkać różne gatunki owadów zapylających, jak np. trzmiele i muchówki. Hotele mają zapewnić schronienie i miejsce do rozmnażania gatunkom, które wymierają w ostatnich latach. Greenpeace ocenia, że w Polsce ginie co roku 16-20 proc. pszczół miodnych i innych owadów zapylających.Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75476,14573561,Na_Polu_Mokotowskim_powstal_nowy_hotel____dla_owadow.html#ixzz2eUtr5Yii


wtorek, 10 września 2013, iveggy

Polecane wpisy

i-phonecasino.co.uk