Blog > Komentarze do wpisu

Europejski zakaz handlu skórami foczymi utrzymany

 

Na początku października, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odrzucił odwołanie kanadyjskiej organizacji plemiennej zabiegającej o utrzymanie prawa do handlu skórami z fok zamieszkujących rejony arktyczne.

link w jęz. pol.

link w jęz. ang
.


Poniżej artykuł z kwietnia br.

 Mimo mrocznych zapowiedzi, że na wniosek kanadyjskiej organizacji plemiennej Inuit Tapiriit Kanatami (ITK) oraz Kanadyjskiego Instytutu Futrzarskiego, sąd w Luksemburgu odwoła zakaz handlu skórami foczymi, tak się jednak nie stało. Sąd Unijny podtrzymał 3-letni zakaz.

W przyszłym tygodniu rząd Kanady zamierza odwołać się do Światowej Organizacji Handlu (World Trade Organisation) w Genewie.

W oficjalnym oświadczeniu kanadyjski rząd napisał:

"The Canadian government will continue to send a strong message that we are serious about defending our legitimate commercial seal harvest."

"Rząd Kanady zamierza przekazać silne przesłanie, że poważnie traktuje swoje prawo do komercyjnego żniwa fok."

Niewinny zwrot "commercial seal harvest"... "Harvest" to łagodne określenie na masowe mordowanie zwierząt... normalnie słowo to dotyczy zbiorów zbóż i owoców, ale coraz częściej używane jest także w odniesieniu do zabijania zwierząt czy połowów "owoców morza".

 

czwartek, 17 października 2013, iveggy

Polecane wpisy

i-phonecasino.co.uk