Blog > Komentarze do wpisu

Anonymous ogłosili akcję hakerską przeciwko Japonii

Na podstawie artykułu "Anonymous launches campaign against Japanese dolphin hunters" (link)

 

Aktywiści Internetowi Anonymous ogłosili, że zaczynają operację #OpKillingBay (hashtag na twitterze), skierowaną przeciwko polującym na delfiny w japońskiej zatoczce Taiji. Operacja ma wzmocnić międzynarodowy ruch na rzecz zakończenia rzezi delfinów w Japonii.

"Rządzący Japonią, obserwujemy was, i wasze chore działania już od dłuższego czasu. Mimo że międzynarodowa społeczność wysłała wiele próśb, nie zaprzestaliście rzezi tych ssaków dla własnych korzyści. Narażacie życia waszych obywateli, pozwalając im na konsumpcję mięsa delfinów. Swoim zachowaniem sprowadziliście ogromny wstyd na Japonię."

Rocznie Japonia zabija ok. 17 tys. delfinów, mimo że ich mięso wykazuje wysoką zawartość rtęci.

"OpKillingBay" zaczyna się 1 grudnia, jak podaje oficjalne oświadczenie, które wzywa wszystkich aktywistów i hakerów do udziału: http://pastebin.com/HX80Lu54

Obecna, zatwierdzona przez rząd, metoda zabijania przez przekłucie harpunem kręgosłupa jest mniej malownicza niż tradycyjne podrzynanie gardeł, aby zwierzęta wykrwawiły się w wodzie.

Nie wszystkie delfiny są zabijane, niektóre sprzedawane są do morskich parków rozrywki, takich jak Sea World. Aktywiści z Anonymous włamali się na niektóre japońskie strony rządowe i zostawili ostrzeżenia.http://www.dailydot.com/news/opkillingbay-japanese-dolphin-hunting/

niedziela, 24 listopada 2013, iveggy

Polecane wpisy

i-phonecasino.co.uk